Legendární karneval v Benátkách

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání
Legendární karneval v Benátkách - Itálie

Legendární karneval v Benátkách

Itálie

, HotelLegendární karneval v Benátkách

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1× polopenzi, poplatky v Punta Sabbioni, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
1lůžkový pokoj - 390 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
BENÁTKY - BURANO - MURANO
Svozové trasy
A, B, C, D, E2, F
1. den
Odjezd z Brna ve večerních hodinách.
2. den
Ráno přijedeme do Punta Sabbioni, odkud se přeplavíme linkovou lodí do BENÁTEK (UNESCO). Po celá staletí okouzlují Benátky tisíce návštěvníků, přicházejících do neustále se měnící laguny, která je živoucí alegorií lidského důmyslu a pýchy před tváří pomíjivosti věků. Na vrcholu rozkvětu se z Benátek stala bohatá republika ovládající celé východní Středomoří. I dnes Benátky zůstaly světem stvořeným pro umění, krásu, eleganci a snění. Na Nám. sv. Marka navštívíme chrám sv. Marka, prohlédneme si budovy prokurací a Dóžecí palác s vězením, vyjedeme na vyhlídku zvonice sv. Marka. Projdeme si nejkrásnější benátská náměstí, kostely, paláce, obchodní uličky a neopomeneme ani slavný most Rialto nebo projížďku parníčkem po Canalu Grande. Během dne a především večera budeme svědky všudypřítomného karnevalového veselí. Zdejší karneval je jednou z nejstarších událostí v historii Benátek. Náměstí Sv. Marka se nastrojí do svátečního hávu, přetéká zářivými barvami a naplní se Benátčany a cizinci. Benátský karneval je velkou událostí plnou barev, hudby, tance a divadla. Dekorace nejrůznějšího typu, elegantní kostýmy, masky, princezny a princové vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Benátský karneval je také plný tradičních událostí, jako je „let Kolombíny“ a „oslava panen“. Do hotelu v Lido di Jesolo přijedeme v pozdních večerních hodinách.
3. den
Dopoledne se opět z Punta Sabbioni vydáme na plavbu po benátské laguně. Na ostrově BURANO si prohlédneme typické místní krajky, na ostrově MURANO nám předvedou své dovednosti zruční místní skláři. Historie výroby skla a rozvoje místních skláren je vysvětlena v místním muzeu, jež představuje jedno z největších lákadel regionu. Oba ostrovy dýchají klidnou, pohodovou atmosférou „malých Benátek“, kde jsou také kanály, mosty a mořské zálivy. Jejich jedinečnou atmosféru dotvářejí rybářské osady s množstvím barevných domků rozesetých podél kanálů. V poledne se vrátíme k autobusu a odjedeme do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena nezahrnuje
lodní lístky – cca 30 €, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 40 €.
Anotace
perla středověké Evropy ukrytá v překrásné laguně v netradiční karnevalové atmosféře

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.